Kaffeservis sterlingsilver Whiting Mfg.Co New York

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

WHITING MANUFACTURING Co, kaffeservis, 3 dlr, sterlingsilver, 1900-talets första hälft, empirestil, bestående av: kaffekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, stämplad Whiting Manufacturing Co, New York, höjd 10-19 cm, totalvikt ca 1445 g

Ytslitage

460938

2017-05-12