Skåp 1900-talets första hälft

Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft
Skåp 1900-talets första hälft

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKÅP, 1900-talets första hälft, fanérat i björk, enligt uppgift ritat av Möbelarkitekt Folke Hörlin, tapetserad med planscher ur CA Lindmans "Nordens Flora" (A Börtzells Stockholm) höjd ca 170, 134x62 cm

Fanérskador, ytskador, bakstycke och invändiga lådor med skador, en låda saknas, nyckel saknas

460958

2017-05-10