Oidentifierad konstnär
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700/1800-tal), bebådelsescen, ängeln Gabriel med liljestängel, sannolikt kopia efter förlaga från renässansen, olja på duk uppsatt på pannå, ca 69x52 cm
Retuscher, några få mycket små färgbortfall.
460980
2017-05-16