Ljuskrona 1800-tal
2017-05-10
461010
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, 6-armad, bronserad stomme med dekor av bladslingor behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, avslut med klotprismadiameter ca 52, höjd ca 75 cm
Lösa prismor medföljer