Spegel gustavianskt

Spegel gustavianskt
Spegel gustavianskt
Spegel gustavianskt
Spegel gustavianskt
Spegel gustavianskt
Spegel gustavianskt
Spegel gustavianskt
Spegel gustavianskt

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGELLAMPETT, gustavianskt stockholmsarbete, stämplad G. Lindberg (Georg L., spegelfabrikör i Stockholm 1791-1804), ljusarm i mässing för 2 ljus, förgylld, krönt av bandrosett, dekor av pärlstav, kvicksilverfolerat glas, ca 62x42 cm

Ytskador, ljusmanschetterna borrade för hängande av prismor

461057

2017-05-11