Billodes fickur i silver 1800-tal

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BILLODES, fickur, silver, ca 1880, ankargång, mineralglas, vit urtavla för turkiska marknaden märkt K. Serkisoff & Co, Constantinopel, verket märkt Stamboul, boett nr: 3304 4332, diameter 53 mm, nyckel medföljer.

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej för funktionen, lös sekundvisare, slitage och smärre skador.

461253

2017-05-14