Meissenporslin

Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin
Meissenporslin

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MEISSEN, 6 dlr, porslin, omfattande fat, lockurna, vas, två bläckkrus och en läskpapperspress, kinesiserande dekor av röda drakar, förgyllda kanter, 1900-tal, fatets längd ca 40 cm

Den rektangulära vasen med liten fotnagg.

461320

2017-05-13