Tennfat Jönköping

Tennfat Jönköping
Tennfat Jönköping
Tennfat Jönköping
Tennfat Jönköping
Tennfat Jönköping
Tennfat Jönköping

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, tenn, Jönköping, tidigt 1700-tal, stämplat (delvis svårtydda), diameter ca 39 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage.

461334

2017-05-12