Matservisdelar, Rörstand, vapendekor Wachtmeister

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSERVIS, Rörstrand, till större del med ätten Wachtmeister af Johannishus vapen, bestående av: 23+6 mattallrikar, 12+6 djupa tallrikar, 11+6 förrättstallrikar, 11+6 assietter, 9 buljongkoppar med vapen varierande modeller, såsskål, 2+2+2+2 uppläggningsfat varierande storlek

Slitage, stekfat med sprickor samt kraftigt avslag, kantnagg kan förekomma

461350

2017-05-12