Kuddar porslin
2017-05-12
461381
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
KUDDAR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, rektangulär form, polykrom dekor i emaljfärger, floralt motiv, längd ca 14 samt 9 x 38,5 cm.
Ett rekonstruerat hörn, mindre färgbortfall, slitage.