Kuddar porslin
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KUDDAR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, rektangulär form, polykrom dekor i emaljfärger, floralt motiv, längd ca 14 samt 9 x 38,5 cm.
Ett rekonstruerat hörn, mindre färgbortfall, slitage.
461381
2017-05-12