Byarum bänk
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYARUMS BRUK, trädgårdsbänk, ´´Lessebo´´, bemålad metall samt bemålade träribbor, 19/2000-tal, längd ca 160 cm
Historia: Denna soffa tillverkades ursprungligen på Lessebo Bruk, som började tillverka den omkring 1840.
Bruksslitage
461449
2017-05-13