Torsten Renqvist etsningar

Torsten Renqvist etsningar
Torsten Renqvist etsningar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TORSTEN RENQVIST (1924-2007): (2) etsningar, "Landskap i mörker", signerat T R -64, numrerat 57/65, "Horisontdykaren" provtryck, signerad T R -98 samt med dedikation "Till Uffe 14/5 -98", tryckytor, ca 12x14 cm resp. ca 14x20,5 cm

PROVENIENS: Gåva till nuvarande ägares farfar Ulf Henry Tullberg som ibland assisterade konstnären med praktiska lösningar.

461477

2017-05-13