Pierre-Auguste Renoir Oscar Reutersvärds samling

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PIERRE-AUGUSTE RENOIR (Frankrike, 1841-1919): Le Chapeau Epingle (3e planche), ca. 1894, plåtsignerad, etsning med torrnål, 11,5x8, nytryck från originalplåt, litteratur: Delteil 8

PROVENIENS: Konstnären Oscar Reutersvärd

Oramad, gulnader, påskrift i blyerts (ej konstnärens signatur)

461494

2017-05-13