Torsten Renqvist

Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TORSTEN RENQVIST (1924-2007): (6) Klot blad I-VI, etsningar, signerade och daterade T.Renqvist -59, samt med dedikation "Till Uffe", blad IV provtryck, tryckytan på blad III är ca 49x36,5 cm

PROVENIENS: Gåva till nuvarande ägares farfar Ulf Henry Tullberg som ibland assisterade konstnären med praktiska lösningar.

461496

2017-05-13