Torsten Renqvist
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORSTEN RENQVIST (1924-2007): (6) Klot blad I-VI, etsningar, signerade och daterade T.Renqvist -59, samt med dedikation "Till Uffe", blad IV provtryck, tryckytan på blad III är ca 49x36,5 cm
PROVENIENS: Gåva till nuvarande ägares farfar Ulf Henry Tullberg som ibland assisterade konstnären med praktiska lösningar.
461496
2017-05-13