Gustavsberg matservis Wexiö Guld
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAFSBERG, matservis, 98 dlr, Wexiö Guld, bestående av: 12 mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 dessertskålar, 12 assietter, 12 desserttallrikar, 3 fiskfat, 13 uppläggnigsfat i olika storlekar, 2 såsskålar, 3 olika terriner, tillbringare
Smutsiga/odiskade, bruksslitage, ställvis slitage på guldkanter, 1 terrinlock med spricka. Nagg, missfärgningar och krackeleringar kan förekomma
461509
2017-05-13