Anatolien Skärp silver ottomanska riket

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÄRP, silver, ottomanska riket, 18/1900-tal, tughramärkningar, spänne med dekor av filigran samt granulater, bakomliggande inlägg av koppar, delvis förgyllt, behängd med kedjor samt berlocker, längd 92 cm, vikt ca 411 g

Mindre skador, saknade berlocker

461543

2017-05-20