Anatolien Skärp silver Tblisi Georgien 18/1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÄRP, silver, 84 zolotnik, Tblisi, Georgien 18/1900-tal, spänne med cabochonslipat blått glas, dekor av filigran samt granulater, bälte med niellodekor, delvis förgyllt, längd 78 cm, vikt ca 329 g

Slitage, skador, flertalet tennlödningar

461545

2017-05-20