Klubbat för:
850 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
TVÅLKOPP, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, med insats, dekor av reserver med figurscener, blommor och fåglar i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 15 cm
Zustandsbeschreibung
Nagg
461783
2017-05-14
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner