Tvålkopp Kina Kanton

Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton
Tvålkopp Kina Kanton

Klubbat för:

850 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TVÅLKOPP, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, med insats, dekor av reserver med figurscener, blommor och fåglar i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 15 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg

461783

2017-05-14