Spegel Karl Johan
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, hudviksvallsarbete i Karl Johan, signerad EGS (Erik Gustaf Silvernagel, mästare i Hudviksvall, burskap 1821-1829), Hudiksvalls hallstämpel, delvis skuren dekor, förgylld, ca 124x55 cm
Senare förgyllning och glas, bakstycke saknas
462075
2017-05-15