Spegel Karl Johan

Spegel Karl Johan
Spegel Karl Johan
Spegel Karl Johan
Spegel Karl Johan

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, hudviksvallsarbete i Karl Johan, signerad EGS (Erik Gustaf Silvernagel, mästare i Hudviksvall, burskap 1821-1829), Hudiksvalls hallstämpel, delvis skuren dekor, förgylld, ca 124x55 cm

Senare förgyllning och glas, bakstycke saknas

462075

2017-05-15