Dekorelement barock

Dekorelement barock
Dekorelement barock
Dekorelement barock
Dekorelement barock
Dekorelement barock
Dekorelement barock

Klubbat för:

2 000 SEK

2 000 SEK

DEKORELEMENT, 3 st., barock, två karyatider, kvinnofiguren från 1600-talets första hälft, mansfiguren sannolikt skuren pendang från 1800-talet, konsolliknande dekorelement från 1600-talet, samtliga tre är skurna i ek, karyatiderna är ca 41 cm höga

Karyatiden från 1800-talet med genmgående spricka, avslag, mindre sprickor samt slitage.

462083

2017-05-15