Dekorelement barock
Klubbat för:
2 000 SEK
2 000 SEK
DEKORELEMENT, 3 st., barock, två karyatider, kvinnofiguren från 1600-talets första hälft, mansfiguren sannolikt skuren pendang från 1800-talet, konsolliknande dekorelement från 1600-talet, samtliga tre är skurna i ek, karyatiderna är ca 41 cm höga
Karyatiden från 1800-talet med genmgående spricka, avslag, mindre sprickor samt slitage.
462083
2017-05-15