Foldräkter för barn

Foldräkter för barn
Foldräkter för barn
Foldräkter för barn
Foldräkter för barn
Foldräkter för barn
Foldräkter för barn
Foldräkter för barn
Foldräkter för barn

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

FOLKDRÄKTER, 4 st, för barn, 1900-tal: Italien, för flicka, 6 dlr, bestående av blus, kjol, livstycke, förkläde, skärp, skor, Rättvik, för flicka, 3 dlr, blus, klänning, hätta, Leksand, för pojke, 3 dlr, bestående av byxa, väst, mössa, Mora, för pojke, 3 dlr, byxa, väst, mössa, medföljande udda delar, 3 st, Leksand, halskläde, förkläde, dräktväska

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, smärre skador

462146

2017-05-15