Broderi 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRODERI, 1846, figurscen med svanar, a tergo "sydd av fröken Fredrique Möllenswärd 1846 till Brukspatron L G von Celsing", monterad i samtida ram (31x26 cm)
PROVENIENS: Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län
Blekt, ramskador
462150
2017-05-15