Broderi 1800-tal

Broderi 1800-tal
Broderi 1800-tal
Broderi 1800-tal
Broderi 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRODERI, 1846, figurscen med svanar, a tergo "sydd av fröken Fredrique Möllenswärd 1846 till Brukspatron L G von Celsing", monterad i samtida ram (31x26 cm)

PROVENIENS: Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län

Blekt, ramskador

462150

2017-05-15