Stig Lindberg Berså
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, "Berså", Gustavsberg, formgiven 1960, tryckt dekor i grönt av stiliserade blad, bestående av: kanna, skål, gräddkanna, 1+1 fat, 4 äggkoppar, karott med lock, 6 mattallrikar
Dekor ställvis med slitage, nagg förekommer
462415
2017-05-16