Spegellampett Karl Johan

Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SPEGELLAMPETT, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 1 ljus, fanérad i mahogny, ljusarm i smide, dekor av förgyllt beslag, svagt fasetterat spegelglas, ca 60x40 cm.

Smärre fanérbortfall, senare ljusarm, foliering med smärre skador

462468

2017-05-20