Spegellampett Karl Johan
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 1 ljus, fanérad i mahogny, ljusarm i smide, dekor av förgyllt beslag, svagt fasetterat spegelglas, ca 60x40 cm.
Smärre fanérbortfall, senare ljusarm, foliering med smärre skador
462468
2017-05-20