Skulptur Chokwe

Skulptur Chokwe
Skulptur Chokwe
Skulptur Chokwe
Skulptur Chokwe
Skulptur Chokwe
Skulptur Chokwe

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKULPTUR, Chokwe, Kongo, stående man med stav och gevär, skuret trä, 1900-talets mitt, höjd ca 23 cm.

Slitage på kanter, smuts/beläggning.

462473

2017-05-20