Spegel nyrokoko

Spegel nyrokoko
Spegel nyrokoko
Spegel nyrokoko
Spegel nyrokoko

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPEGEL, nyrokoko, bronserat trä samt pastellage, krön med 2 fåglar, sannolikt August Brincks spegelfabrik, Stockholm, 1890-tal, ca 92 x 63 cm

Bruksspår, lagning, smärre färgborfall

462558

2017-05-17