Märklin tåganläggning spår Ho

Märklin tåganläggning spår Ho
Märklin tåganläggning spår Ho
Märklin tåganläggning spår Ho
Märklin tåganläggning spår Ho
Märklin tåganläggning spår Ho
Märklin tåganläggning spår Ho

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho, 1950-60-tal, bestående av ånglok 3098, ånglok 3029, ånglok 3000, 11 vagnar: 2 personvagnar 4002, personvagn 346/1, sovvagn 346/3, grusvagn 367, behållarvagn 308/2, godsvagn 311, personvagn 327/2, tankvagn, tippvagn personvagn, ca 64 raka skenor, ca 25 böjda skenor, 8 växlar, bro 7167 (3 del), 3 stoppbockar, ca olika 22 rälsbitar, diverse kopplingsplintar, bropelare, signaler, figurer, mm, dessutom medföljer diverse fordon, 2 vagnar samt stolpar från andra tillverkare

Diverse skador, ett antal skadade fabriksförpackningar medföljer

462564

2017-05-18