Slaglåsrevolver brittisk
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, s.k. pepperbox, 1800-talets mitt, 6 pipor i ett knippe med proof-stämplar, kaliber ca 9 mm, graverad stomme signerad G Hanson Doncaster, nätskuren kolv, längd 19,5 cm
korrosion, trumspärr defekt
462573
2017-09-24