Slaglåsrevolver brittisk

Slaglåsrevolver brittisk
Slaglåsrevolver brittisk
Slaglåsrevolver brittisk
Slaglåsrevolver brittisk
Slaglåsrevolver brittisk
Slaglåsrevolver brittisk
Slaglåsrevolver brittisk
Slaglåsrevolver brittisk

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, s.k. pepperbox, 1800-talets mitt, 6 pipor i ett knippe med proof-stämplar, kaliber ca 9 mm, graverad stomme signerad G Hanson Doncaster, nätskuren kolv, längd 19,5 cm

korrosion, trumspärr defekt

462573

2017-09-24