Salongsgrupp i gustaviansk stil
Klubbat för:
6 000 SEK
8 000 SEK
SALONGSGRUPP, 6 dlr, gustaviansk stil, omkring 1900, träskuren dekor, förgylld, bestånde av badkarsoffa, 2 karmstolar, 2 stolar, bankett, soffans längd ca 200, sitthöjd 45 cm
PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm
Ytskador, slitage, kläddsel med omfattande skador
462661
2017-05-17