Sixten Lundbohm

Sixten Lundbohm
Sixten Lundbohm
Sixten Lundbohm
Sixten Lundbohm

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SIXTEN LUNDBOHM (1895-1982): Kustmotiv, olja på duk, ca 45 x 52 cm, signerad Sixten Lundbohm a tergo samt med dedikation "Till moster Ajsa från Sixten julen 1917".

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Enstaka mindre skrapmärken.

462663

2017-05-22