Sixten Lundbohm
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIXTEN LUNDBOHM (1895-1982): Kustmotiv, olja på duk, ca 45 x 52 cm, signerad Sixten Lundbohm a tergo samt med dedikation "Till moster Ajsa från Sixten julen 1917".
Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer
Enstaka mindre skrapmärken.
462663
2017-05-22