Ljuskrona oscariansk
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSKRONA, omkring 1900, oscariansk, för 20 ljus, förgylld, stomme behängd med olikslipade prismor, höjd ca 105, diameter 62 cm, lösa prismor finns att avhämta vid Utlämningen
En ljusarm av, lösa prismor medföljer, en prisma med skada (spira), en prisma med lagning (blomformation)
462688
2017-05-18