Bankettsoffa sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BANKETTSOFFA, omkring 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, bemålad, skuren dekor och pastellage, avskruvbara kortsidor, längd 270 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift Ekenbergs Herrgård

Senare bemålad, färgbortfall, senare klädsel, förstärkningar, skador

462725

2017-05-18