Wedgwood Napoleon Ivy

Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy
Wedgwood Napoleon Ivy

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", matservis, 163 dlr, England, 1900-tal, porslin, bestående av: 12 äggkoppar, 12 buljongkoppar, 10+3, mattallrikar, 8 smörfat, 12+17 assietter, 12 deserttallrikar, 11 bärskålar, 12 kuverttallrikar, 3 skålar, 6 uppläggningsfat, 2 karotter med lock, terrin med lock, såskanna, smörask, 12 kaffekoppar med fat, 10 moccakoppar med fat, 14 tekoppar med fat, tekanna, 2 sockerskålar med lock, gräddkanna

Enstaka krackeleringar, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma, 5 naggade delar medföljer (3 matallrikar, bärtallrik, kanna)

462778

2017-05-18