Matsalsbord gustaviansk stil
Vollendet
2017-05-18
462795
| Höchstes Gebot | 7 200 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
MATSALSBORD, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, med en iläggsskiva (sarg), dekor av bandfläta samt kannelyr, gulvit bemålning, höjd ca 75 cm, diameter ca 110 cm, skivan 55 cm, total längd ca 165 cm
Slitage