Skrivbord
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JALUSISKRIVBORD, 1900-talets början, fanérad med mahogny, höjd ca 134, 152x88cm, nycklar finns
Obs! Skrivbordet kan med fördel placeras fritt i ett rum då det även har en vacker baksida.
Proviniens: Enligt uppgift B.A. Hjorth 1862-1937 inköpt av tidigare ägarens svärfar ca 1960-tal då marknadschef för Bahco
Slitage, sprickor
462890
2017-05-18