Skrivbord

Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JALUSISKRIVBORD, 1900-talets början, fanérad med mahogny, höjd ca 134, 152x88cm, nycklar finns
Obs! Skrivbordet kan med fördel placeras fritt i ett rum då det även har en vacker baksida.

Proviniens: Enligt uppgift B.A. Hjorth 1862-1937 inköpt av tidigare ägarens svärfar ca 1960-tal då marknadschef för Bahco

Slitage, sprickor

462890

2017-05-18