Ljuskrona Oscariansk

Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets fjärde kvartal, oscariansk, stomme i mässing, för 12 ljus, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 90 cm

Enstaka nagg, enstaka prismor kan saknas

463088

2017-05-19