Ljuskrona Oscariansk
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets fjärde kvartal, oscariansk, stomme i mässing, för 12 ljus, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 90 cm
Enstaka nagg, enstaka prismor kan saknas
463088
2017-05-19