Erik Fleming Borgila

Erik Fleming Borgila
Erik Fleming Borgila
Erik Fleming Borgila
Erik Fleming Borgila
Erik Fleming Borgila
Erik Fleming Borgila

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

ERIK FLEMING, bestick, 92 dlr., silver, Atelier Borgila, Stockholm, 1950-tal, modell "2 M 27", skaftet med dekor av vågband i relief, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar, 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 8 smörgåsgafflar, 12 teskedar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 3619 g

Bruksslitage

463156

2017-05-20