Brittisk slaglåsrevolver

Brittisk slaglåsrevolver
Brittisk slaglåsrevolver
Brittisk slaglåsrevolver
Brittisk slaglåsrevolver
Brittisk slaglåsrevolver
Brittisk slaglåsrevolver
Brittisk slaglåsrevolver
Brittisk slaglåsrevolver

Såld för:

15 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, pepperbox märkt John Blisset, 321 High Holborn London, Improved Revolving Pistol, (på den addressen 1835-47), 6 numrerade pipor i ett knippe, kaliber ca 11,5 mm, London-stämplar, graverad stomme i vitmetall, kolvsidor av valnöt, längd 22 cm

463251

2017-09-24