Vävd tapet
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄVD TAPET, 1600-talets andra hälft, polykrom figurscen, oidentifierad verkstad och oidentifierad vävare, ca 155X116 cm med kantband
restaurerad, senare uppfodring, bristningar, lagningar
463277
2017-05-20