Fat fajans Rörstrand 1700-tal

Fat fajans Rörstrand 1700-tal
Fat fajans Rörstrand 1700-tal
Fat fajans Rörstrand 1700-tal
Fat fajans Rörstrand 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, fajans, 1700-tal, silvermodell, konturerat brätte, Rörstrand 1767, polykrom dekor i starkeldsfärger av strödda blommor, märkt "Rörs. 19./6. 67." samt målarsignatur CB., diameter ca 29 cm

Omfattande lagningar, nagg

463290

2017-05-20