Fat fajans Marieberg 1700-tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FAT, fajans, 1700-tal, silvermodell, oval form, konturerat brätte, Marieberg, polykrom dekor i starkeldsfärger av strödda blommor, i centrum tulpan, märkt MB samt målarsignatur "I: W:", längd ca 50 cm
Lagning, nagg
463305
2017-05-20