Fat fajans Marieberg 1700-tal

Fat fajans Marieberg 1700-tal
Fat fajans Marieberg 1700-tal
Fat fajans Marieberg 1700-tal
Fat fajans Marieberg 1700-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FAT, fajans, 1700-tal, silvermodell, oval form, konturerat brätte, Marieberg, polykrom dekor i starkeldsfärger av strödda blommor, i centrum tulpan, märkt MB samt målarsignatur "I: W:", längd ca 50 cm

Lagning, nagg

463305

2017-05-20