Skråskylt silver 1700-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRÅSKYLT, silver, ostämplad, Tyskland 1700-tal (möjligen Pommern), kartuschform, ciselerad rocailledekor, dekor av graverade symboler bl. a. passare, yxor och vinkelhake, prickad text bl. a. "Michel Friedrich Repennig Anno 1780", 12x9 cm, vikt ca 30 g
Smärre skador
463414
2017-06-04