Kandelabrar 1800-talets första hälft

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

24 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, Restauration, Frankrike, för vardera 2 ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, postament med stående karyatider, uppsvängda ljusarmar med växtornamentik, mitten med fackla, höjd 49 cm

Slitage, ljusarmar med lagningar, smärre bättringar, manschetter saknas

463418

2017-05-21