Ferdinan Leger färglitografi

Ferdinan Leger färglitografi
Ferdinan Leger färglitografi

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FERNAND LEGER (1881-1955): "L´Échafaudage au Soleil", färglitografi, 1951, signerad och numrerad F. Legér 53/75, ca 33x45 cm, bladmått ca 50 x 65 cm

LITTERATUR: Saphire 112

Gulnat blad. Signed in ball-point pen

463523

2017-05-21