Design Vicke Lindstrand
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1993), skål, glas, gröna och gula toner, abstrakt reliefdekor av fiskar, signerad Kosta Unik 1917 V. Lindstrand, höjd ca10, diameter 16,5 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
Nagg vid slipad dekor
463631
2017-05-22