Spegel sengustaviansk
Vollendet
2017-05-23
463644
| Höchstes Gebot | 3 400 SEK |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
SPEGEL, sengustaviansk, träskuren dekor och pastellage, förgylld, stämplad med Jönköpings Hallstämpel, krönet med bandrosett, klassicerande sceneri, ramen med pärlstav, kvicksilverfolierade glas, 148 x 57 cm
Något slagen, smärre skador