Brickbord

Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord
Brickbord

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRICKBORD, 1900-talets mitt, Orienten, på undersidan signerad med arabiska bokstäver, tre ben som går att gänga av, gjuten och punsad dekor, mässing, höjd ca 20, diameter 84 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

463676

2017-05-22