Eduard Wiiralt träsnitt

Eduard Wiiralt träsnitt
Eduard Wiiralt träsnitt

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EDUARD WIIRALT (1898-1954): "Claude", oramat träsnitt, 1933, signerad och daterad i trycket 1936, ca 16,5x12 cm

Blad gulnat, kantskador, hål från häftstift i hörn

463738

2017-05-24